Zdravá výživa

Únava a podráždenosť. Ich príčinou môže byť nerovnováha v organizme spôsobená stravovaním. Stres a preťaženosť, málo odpočinku a pohybu na čerstvom vzduchu prispievajú k zhoršovaniu subjektívnych pocitov. Na mieste je rozhodnutie stravovať sa racionálne a pomôcť telu vylúčiť toxíny. S čím teda začať? Hlavne s odhodlaním!

Zdravá výživa

Na začiatok je vhodné upratať, samozrejme nielen v hlave. Vhodné je siahnuť napríklad po prípravku Carbofit (je šikovné uhlie vhodné aj pre deti od 3 rokov a samozrejme aj pre dospelých, ktorí uprednostnia o 80% väčšiu účinnosti oproti živočíšnemu uhliu), ktorý v kombinácii s dostatkom tekutín a primeranej fyzickej aktivity, spolu pomôžu naštartovať detoxikáciu tela. Vnútornú očistu je dobré realizovať aspoň dvakrát do roka.


Počas tohoto obdobia je dôležité nezabudnúť na dostatočný pitný režim. Nie je na škodu siahnuť po bylinných čajoch, napríklad od firmy Herbex čaj s pestercom a mätou pre ochranu pečene a podporu zdravého trávenia. Prípadne od Slovenskej firmy Agrokarpaty Plavnica, ktorá má vo svojom portfóliu Karpatský Fyto čaj.


Pre všetkých, ktorí obľubujú sviežu chuť ovocia v bio kvalite môžu byť výborným spestrením produkt od firmy Rabenhosrt Detox so spirulinou.


Organizmus, ktorý dostal priestor na očistu s dostatočným pitným režimom a primeranou telesnou záťažou, mal možnosť vyplaviť nežiadúce škodliviny. Je tu však orgán, ktorý ešte potrebuje pomôcť a to je pečeň. Na prečistenie pečene je vhodné siahnuť napríklad po výrobku Silybin active, ktorý podporuje zdravie pečene, pomáha chrániť pečeňové bunky pred oxidačným stresom a voľnými kyslíkovými radikálmi, prispieva k detoxikácii pečene, pomáha udržiavať normálnu funkciu pečene, pomáha podporovať trávenie a čistenie tela, ako aj k správnej látkovej premene lipidov. Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, správnej funkcii psychiky a k správnemu fungovaniu imunitného systému. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace matky.


V zimnom období keď príroda nám nedopraje možnosť čerstvej zeleniny a ovocia z vlastnej záhradky, doprajte si probiotiká. K dispozícii sú rôzne probiotiká: Či už vo forme lyzátu - Hylak kvapky, alebo prehltnutím prášku - Probiaron, ktorý sa vsype priamo do úst, alebo prehltnutím tablety- Probiofix. V tomto období nezabúdajme na dostatok fyzickej aktivity. Telo už nepotrebuje energiu na vyplavovanie škodlivín a preto môžeme byť vo fyzickej aktivite na seba omnoho prísnejší, ale hlavne nezabudnime, že "SME TO, ČO JEME".


Alternatívou k čerstvým plodom z vlastnej záhradky môžu byť mrazom sušené produkty Brix od slovenského výrobcu. Nech Vám slúžia k zdraviu rovnako ako celá snaha o rovnováhu v životospráve.


Zbavení sa toxínov spolu so zachovávaním všetkých zásad zdravého životného štýlu, sa ľahšie ubránime útoku rôznych druhov infekcií.